چگونه روی پارچه لی سایه بندازیم؟

قطعا شما هم از شلوار های جین یا همان لی استفاده کرده اید و می دانید که چقدر استحکام و دوام این پارچه ها بالاست. پارچه های جین در کارگاه های سنگ شویی ساخته می شود و رنگ و مقدار سایه آن نیز در کارگاه ها تنظیم می شود. اما ممکن است بعد از مدتی استفاده از شلوار از رنگ آن زده شوید و تصمیم بگیرید رنگ آن را کمی روشن تر کنید. ولی چگونه روی پارچه لی سایه بندازیم یا رنگ آن را روشن تر کنیم؟

در این مقاله قصد داریم تا فرآیند سنگ شویی و روش تغییر رنگ شلوار در کارگاه و روش ایجاد سایه یا روشن تر کردن رنگ شلوار لی در خانه را توضیح دهیم.
با ما همراه باشید

روش بررسی سایه پارچه جین روش بررسی سایه پارچه یک فرآیند گام به گام است.

آنها در اول، رول های پارچه جین در مناطق قرنطینه بر اساس مقدار رنگ نگهداری می شوند، چه پارچه ها در داخل خانه از تامین کنندگان باشد.

در مرحله بعدی موجودی فیزیکی کلیه رول های پارچه مطابق با نگهداری در قفسه انجام می شود.

در مرحله سوم بررسی کیفیت انجام می شود و پس از گذراندن این فرآیند باند سایه و گزارش تداوم سایه از تمام رول های تابریک تهیه می شود و سپس رول های پارچه در رک نگهداری می شوند و پس از آن فروشگاه پارچه ها را مطابق سایه به قسمت برش می دهد.  گزارش های گروه بندی و انقباض

  • علاوه بر این در سایه بخش برش، رول های جدا شده بررسی می شوند و برش رانا ادامه می دهند. . پس از اتمام عملیات دوخت , لباس ها بصورت سایه بسته بندی می شوند و به کارخانه شستشوی استوی ارسال می شوند .
این مقاله رو از دست نده!>>>
پارچه سنگ شور چیست ؟

پس از آن در واحد شستشو , لباس ها به مرحله خشک شدن فرستاده می شوند پس از فرآیند خشک , لباس ها به اولین شستشو ارسال می شوند .

پس از اتمام اولین شستشو , لباس ها برای تخریب / PP ارسال می شوند .

  • سپس لباس ها در سایه جدا می شوند و برای شستشوی دوم فرستاده می شوند.
  • اگر لباس جین از بررسی کیفیت عبور کند، بسته سایه ویست به بخش تحویل کارخانه شستشو ارسال می شود. پس از شستن لباس‌های جین در قسمت تکمیلی طبق بسته‌های سایه‌دار دریافت می‌شوند. سایه‌های لباس جین در جعبه سایه‌دار در ناحیه ورودی تکمیل جدا می‌شوند.
  • با این حال، لباس های جین کامل پس از اتمام بر اساس برچسب های سایه به CTPAT ارسال می شود. برچسب های سایه باید قبل از نگهداری در کارتون از روی لباس ها جدا شوند. سپس کارتن ها با شناسایی مناسب به انبار کارتن ارسال می شود.
  • در نهایت در انباری در انتظار بازرسی نگهداری کنید. در مجموع، روش فوق برای تولید لباس جین حفظ می شود.

فرآیند سنگ شویی چگونه است ؟

اول از همه با توضیحی مختصر از روش سنگ شویی شروع میکنیم :
سنگ شویی به فرآیندی می گویند که ضخامت پارچه جین را از بین برده و حالت های سایه و رنگه آن را بوجود بیاورد.
پارچه های جین قبل از سنگ شویی بسیار ضخیم هستند و نمی توان از آن استفاده کرد و باید آن ها را سنگ شور کرد تا بتوان از آن استفاده کرد.

اول آن هارا با سنگ ها در ماشین لباس شویی های بزرگ و صنعتی که در کارگاه های سنگ شویی وجود دارد ترکیب می کنیم تا به اصطلاح پارچه ما کوفته شود و از شر ضخامت آن خلاص شویم. البته که میزان ضخامت پارچه های جین با توجه به فصل مورد نظر تنظیم می شود مثلاً در تابستان آن را بسیار نازک می کنند تا در همای گرم اذیت نشویم اما در زمستان آن را کلفت می سازند تا سرمای هوا مارا اذیت نکند.

این مقاله رو از دست نده!>>>
سنگشویی در قزوین

چگونه روی پارچه لی سایه بندازیم ؟

در کارگاه های صنعتی برای سایه انداختن روی پارچه لی سنگ های پومیس را محکم روی محل مورد نظر می کشند تا آن محل نسبت به قسمت های دیگر نازک تر بشود و حالت دلخواه ایجاد بشود.

ولی شما در خانه می توانید با استفاده از سنگ پا و مقداری وایتکس روی شلوار خود کشیده و سایه روی پارچه لی خود بندازید .

اما اگر بخواهید کامل تر این موضوع را برای شما توضیح دهیم باید بگوییم، پس از فرآیند سنگ‌شویی که باعث می‌شود ارچه لی ما کوفته شود، فرآیند سایه زدن رو پارچه اتفاق می‌افتاد. در این فرآیند معمولا نیرو های انسانی همانطور که در بالاتر گفتیم به همراه سنگ پا یا همان سنگ پومیس محکم روی پارچه میکشند تا حالت های سایه روی قسمت های مورد نظر پارچه لی انجام شود و پارچه را زیبا تر بکند.

چگونه رنگ پارچه لی را کمرنگ کنیم؟

پارچه جین بسیار استحکام بالایی دارد و با شستن رنگ آن نمیرود اما اگر میخواهید آن را کم رنگ تر کنید باید آن را با وایتکس یا مواد شوینده قوی ترکیب کنید و با سنگ پا روی آن محکم بکشید تا مقداری از پارچه آن نازک تر شده و به کمک مواد شوینده نیز رنگش رو به سفیدی میرود.

مورد اعتماد ترین مرکز سنگ شویی در ایران کجاست؟

شرکت کیمیا نساجین بزرگترین مرجع سنگ شویی ، اسید شویی و آنزیم شویی در کشور است که با بهترین تجهیزات و سابقه کار بالا مشغول به کار است. شما می توانید خرید پارچه لی سنگشور به راحتی از شرکت کیمیا نساجین انجام دهید. بعد مدت ها با شناخت مشتریان خود با توجه به علایق آن ها جنس مورد نظر را وارد بازار میکند. برای اطلاعات بیشتر یا مشاوره خط تولید سنگ شویی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
خدمات سنگشویی تنها به صورت عمده ارائه میشود