خواص پرمنگنات در طب سنتی چیست؟

پرمنگنات که به آن پرمنگنات پتاسیم هم گفته میشود از دیرباز در طب سنتی مورد توجه بوده است. قبل از اینکه به خواص پرمنگنات در طب سنتی بپردازیم بهتر است با این ماده شیمیایی آشنا شویم. پرمنگنات یا پرمنگنات پتاسیم همانطور که از نامش برمی آید از ترکیب پتاسیم، منگنز و اکسیژن به دست می آید. فرمول شیمیایی این ماده KMnO4 میباشد. این ماده خاصیت اکسید کنندگی بسیار زیادی دارد. در الکل تجزیه میشود و در آب به راحتی حل می شود. اگر با گلیسرین ترکیب شود واکنش نشان می دهد و ابتدا دود غلیظی از آن بلند شده و بعد منفجر میشود. اگر پرمنگنات را در آب حل کنیم مایعی ارغوانی به دست می آید که بعد از تبخیر پرمنگنات به صورت بلورهای منشوری و سوزنی به رنگ ارغوانی تیره باقی می ماند.

در صنعت از سنگ معدن پیرولوسیت، منگنز دی اکسید استخراج می شود. منگنز دی اکسید به دست آمده با هیدروکسید پتاسیم مخلوط شده و در مجاورت یک منبع اکسیزن مثل نیترات پتاسیم یا هوا، حرارت داده می شود.از این واکنش منگنات پتاسیم حاصل می شود که با الکترولیز این ماده در یک محلول بازی پرمنگنات پتاسیم به دست می آید.  از آنجا که پرمنگنات پتاسیم هنگام خشک شده به صورت بلورهای منشوری در می آید، فضای کمی را اشغال می کند و حمل ان بسیار آسان است.

پرمنگنات در طب سنتی

پرمنگنات در طب سنتی

بررسی خواص پرمنگنات در طب سنتی

پرمنگنات پتاسیم معمولا به صورت جامد موجود است. برای استفاده از خواص پرمنگنات در طب سنتی، معمولا از محلول این ماده در آب استفاده می شود. در طب سنتی از خاصیت ضد عفونی کنندگی پرمنگنات بیشتر استفاده می شود.

خاصیت ضد قارچی پرمنگنات در طب سنتی

 یکی از خواص پرمنگنات در طب سنتی، درمان قارچ می باشد. پرمنگنات در طب سنتی برای درمان قارچ ناخن به کار می رود. البته چون خاصیت پرمنگنات بیشتر ضد عفونی کننده است، پس درمان قارچ ناخن در صورتی که در مراحل اولیه باشد، با این ماده امکان پذیر است. خواص ضدعفونی کننده پرمنگنات در طب سنتی باعث می شود تا ضمن از بین رفتن محیط مناسب برای رشد قارچ از گسترش آن نیز جلوگیری شود. همچنین این خواص پرمنگنات در طب سنتی ضمن این که به از بین رفتن فلور باکتریایی کمک می کند، علائم مزاحم را نیز خنثی نموده و بازسازی بافت را تسریع می بخشد.

این مقاله رو از دست نده!>>>
از بین بردن بوی بد شلوار جین

برای رسیدن به نتیجه مورد نظر از خواص پرمنگنات در طب سنتی در درمان قارچ ناخن، باید محلول پرمنگنات را آماده کنیم. برای تهیه محلول پرمنگنات از ۲ لیتر آب به علاوه چند کریستال پرمنگنات استفاده میشود. این محلول پس از تهیه و یک دست شدن به صورت کامل به این صورت مورد استفاده قرار می گیرد که ناخن ها را در محلول نگه می داریم. پس از انجام این کار ناخن های سالم و پوست رنگ قهوه ای می گیرد که در مقابل آن قسمت های آلوده کاملا قابل رویت است. بهتر است در صورت مشاهده هر گونه علائم و تشخیص خانگی با این روش حتما این عفونت با یک روش درمانی موثر پیگیری شود. با توجه به چنین کاربردی، بدیهی است که فروش پتاسیم پرمنگنات در مراکز عدیده ای در حال انجام باشد تا پاسخ گوی نیاز کاربرانی که قصد درمان عفونت را دارند، گردد.

درمان قارچ ناخن با پرمنگنات

درمان قارچ ناخن با پرمنگنات

یکی دیگر از خواص پرمنگنات در طب سنتی استفاده از محلول منگنز خالص می باشد. در این روش محلول مورد نظر از ترکیب دو لیتر آب گرم با دمای حدود ۵۰ درجه با ۳ تا ۴ گرم پودر پرمنگنات پتاسیم استفاده می شود. به این محلول حمام پرمنگنات میگویند. با استفاده از حمام پرمنگنات پوست و ناخن ضد عفونی و نرم می شود و جذب مواد فعال داروها بیشتر شده و روند بهبودی تسریع می یابد. برای رسیدن به نتیجه دلخواه در این روش، اندام ها به مدت تقریبی ۱۵ دقیقه در این محلول نگه داشته می شود، سپس خشک می شود. بعد از خشک کردن ناخن های آلوده کوتاه شده و لایه های آسیب دیده با استفاده از سوهان برداشته می شود. حالا وقت استفاده از دارو های مؤثر است که اثر دارو با کارهای انجام شده بیشتر می شود.

 از خواص پرمنگنات در طب سنتی به صورت پودر یا محلول میتوان به تنهایی بهره برد، اما بیشتر اوقات برای بهره گیری بیشتر و حصول نتایج بهتر از ترکیب دارو با سایر موادی که اثر ضد قارچی دارد، توصیه می شود.  علاوه بر استفاده از پرمنگنات به تنهایی برای درمان قارچ با ترکیب خواص پرمنگنات در طب سنتی با چند ماده دیگر می توان قارچ را درمان کرد. از جمله این ترکیبات؛ پرمنگنات پتاسیم و بره موم، پرمنگنات پتاسیم، پرمنگنات پتاسیم و سیر می باشد.

درمان قارچ ناخن با پرمنگنات در طب سنتی

درمان قارچ ناخن با پرمنگنات در طب سنتی

   ترکیب پرمنگنات پتاسیم با بره موم

   استفاده از ترکیب خواص پرمنگنات در طب سنتی و بره موم به از بین بردن قارچ ناخن کمک می نماید. بره موم یک داروی مؤثر برای از بین بردن قارچ می باشد. خاصیت ضدعفونی کننده بودن پرمنگنات پتاسیم همراه با خاصیت درمانی بره موم باعث بهبود کامل قارچ ناخن می شود. برای استفاده از این ترکیب ما به ۳۰ گرم بره موم، ۳۰ گرم الکل پزشکی و مقدار کمی از محلول ضعیف پرمنگنات پتاسیم نیازمندیم. ابتدا بره موم را در الکل حل می کنیم، سپس محلول پرمنگنات پتاسیم را اضافه کرده و تا زمانی که مخلوط به صورت یک دست شده و قوام پیدا کند، هم می زنیم. از این مخلوط روی ناخن آسیب دیده میگذاریم و با یک پارچه یا تنظیف پنبه ای روی آنرا بسته و با بانداژ ثابت میکنیم. این ترکیب پماد مانند را هر روز عصر روی ناخن آسیب دیده گذاشته و یک شب باقی می گذاریم. این عمل تا زمانی که بهبودی حاصل شود باید تکرار شود.

این مقاله رو از دست نده!>>>
با شلوار جین کهنه چی کنیم؟ ⭐ 17 ایده و خلاقیت با شلوار لی کهنه

   ترکیب پرمنگنات پتاسیم با سرکه

   سطحی که تحت تآثیر قارچ است با آغشته شدن به سرکه کاملا اسیدی می شود. این محیط اسیدی اثر مخرب بر هاگ دارد. خواص پرمنگنات نیز باعث نرم شدن سطح آسیب دیده می شود. در نتیجه اثر درمانی سرکه تقویت می شود. برای استفاده از خواص پرمنگنات در طب سنتی و ترکیب پرمنگنات و سرکه ما به ۳ لیتر آب گرم حدود ۴۰  درجه، یک لیتر سرکه و چند عدد کریستال پرمنگنات پتاسیم نیاز داریم. همه ی مواد را با هم مخلوط نموده و تا زمانی که کریستال ها کاملا حل شود مخلوط را هم می زنیم. قسمت آسیب دیده پوست یا ناخن را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در محلول نگه می داریم و سپس ماساژ داده و با یک حوله خشک میکنیم. این عمل را تا رسیدن به نتیجه مطلوب تکرار می کنیم. با توجه به مناسب بودن قیمت پتاسیم پر منگنات، می توان انتظار داشت که این ماده به عنوان ضدعفونی کننده و ضد قارچ کاربرد گسترده ای داشته باشد.

ترکیب پرمنگنات پتاسیم و سرکه

ترکیب پرمنگنات پتاسیم و سرکه

   ترکیب پرمنگنات پتاسیم و سیر

   در این روش از خاصیت ضد عفونی کنندگی و ضد التهابی و ضد باکتریایی سیر استفاده می شود.استفاده از خواص پرمنگنات در طب سنتی و سیر در مراحل اولیه بیماری قابل استفاده است. در این روش ابتدا اندام آسیب دیده با حمام منگنز بخار داده می شود، سپس ناخن های آسیب دیده کوتاه شده یا سطح پوستی پاک سازی می شود.بعد از انجام مراحل ذکر شده سیر آب سیر تازه یا برشهای سیر تازه روی محل قرار گرفته و بانداژ می شود. این کار به مدت ۷ روز باید انجام شود تا به نتایج مطلوب مورد نظر رسید. برای خرید پتاسیم پرمنگنات با کیفیت بالا و قیمت مناسب می توانید به سایت کیمیا نساجین مراجعه کرده و اقدام به خرید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
خدمات سنگشویی تنها به صورت عمده ارائه میشود