ترمیم لکه وایتکس روی شلوار جین

یکی از بد ترین اتفاقی که می تواند برای شخصی اتفاق بیوفتد رفتن رنگ شلوار جین او توسط وایتکس می باشد که در این مقاله قصد داریم در این باره حرف و راهکار های فوق العاده ای به شما یاد بدهیم تا هر وقت وایتکس روی شلوار یا لباس شما ریخت بتوانید لکه آن را پاک کنید.
البته که با استفاده درست از وایتکس می توان رنگ بعضی لباس ها را روشن تر یا طرح و نقش زیبا روی آن ایجاد کرد.

اول از همه با روش ترمیم شلوار جین شروع می کنیم ، برای ترمیم لکه وایتکس روی شلوار جین خود باید از الکل استفاده کنید که تا حدودی می تواند کمک کند که لکه لباس هم رنگ لباس شود. البته باید در انجام این دقت کنید زیرا زیاد آن مشکلات دیگر را به وجود می آورد ! برای استفاده از روش شما باید مقداری پنبه را به الکل آعشته کنید و به آرامی روی شلوار جین یا پارچه خود بکشید این کار باعث می شود مقداری از رنگ های گوشه کنار وارد لکه سفید شده و کم کم لکه های سفید هم رنگ خود لباس شود.

تغییر رنگ شلوار لی با وایتکس

اگر از رنگ شلوار خود خسته شده اید یا بدتان می آید شما به راحتی می توانید رنگ آن را با وایتکس عوض کنید. این روش که در کل ۳ مرحله دارد که شما اگر آن را درست انجام بدهید به راحتی می توانید یه شلوار جدید داشته باشید !
برای انجام این فرآیند شما بایدچند نکته را به یاد داشته باشید :
_ از لباس ها و شلوار های نازک در این فرآیند استفاده نکنید زیرا وایتکس می تواند الیاف آن هارا از بین برده و لباس را متلاشی کند.
_ از شلوار ها و لباس های سوراخ دار یا به اصطلاح زاپ دار استفاده نکنید زیرا وایتکس زاپ های لباس را پهن تر و آن را از بین می برد.

شما در مرحله اول باید ظرف یا سطلی را آماده کنید تا در آن فرآیند عوض کردن رنگ شلوار یا لباس خود را انجام دهید. داخل این ظرف یا سطل خود را به اندازه ۳ به ۱ آب و وایتکس را ترکیب کنید ( منظور از ۳ به ۱ این است که ۳ قسمت آب و ۱ قسمت وایتکس باشد ) بعد از ترکیب ، شلوار جین یا لباس خود را وارد محلول خود کنید.

پس از انجام مرحله اول در مرحله ۲ شما باید شلوار و لباس خود را به مدت ۱ الی ۳ ساعت درون این محلول قرار دهید و هر چند مدت یک بار آن را جا به جا کنید.
بعد از تمام شدن زمان مورد نظر شما باید لباس را به خوبی بشویید و آبکشی کنید که برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه می شود لباس را درون ماشین لباس شویی قرار دهید ، البته توجه کنید حتما لباس مورد نظر در ماشین لباس شویی تنها باشد زیرا اگر با لباس های دیگر ترکیب شود وایتکس باعث ایجاد لکه های سفید روی لباس های دیگر می شود.

 

پس از اتمام تمامی مراحل آن را شلوار جین یا لباس مورد نظر را جلوی خورشید خشک کنید.

از بین بردن لکه وایتکس روی شلوار جین

همه شما احتمالا باید بدانید که لکه وایتکس روی لباس ماندگار است و اگر اقدامات لازم را انجام ندهید لکه آن بزرگتر شده و کل پارچه را درگیر و لباس را سوراخ می کند. پس توصیه می کنیم آن را خنثی کنید و اجازه ندهید بزرگتر شود. البته این روش ها در بعضی موارد باعث برگشتن رنگ شلوار نیز می شود.
اول از همه پارچه خود را بدون استفاده از هیچ شوینده ای با آب سرد بشویید این کار تا جایی به جلوی پیشروی وایتکس را میگیرد.
بعد از این کار مقداری جوش شیرین را با چند قطره آب ترکیب کنید تا خمیر جوش شیرین به وجود بیاید و آن را روی لکه وایتکس قرار دهید تا خشک شود پس از خشک شدن آن را با کمک فرچه یا مسواک از روی پارچه جدا کنید. این روش کمک بسیار خوبی به پاک کردن وایتکس و جلوگیری از پیشرفت آن می کند.

از بین بردن لکه وایتکس با جوش شیرین

همانطور که پاراگراف بالا گفتیم با درست کردن خمیر و قرار دادن آن روی پارچه می توانید لکه وایتکس را تا حدودی از بین ببرید. البته روش های دیگری نیز وجود دارد مانند الکل و …

وایتکس چطور پارچه جین را لک می‌کند؟

وایتکس یک ماده شیمیایی بسیار قوی می باشد که اگر به روش درست رقیق نشود در هنگام استفاده باعث از بین رفتن رنگ لباس و برگشتن رنگ آن به رنگ اولیه. در این مقاله چندین روش برای از بین بردن لکه آن و حتی عوض کردن رنگ شلوار ها و لباس ها با وایتکس گفتیم اما با این حال اگر وایتکس روی لباس هایتان و روش های این مقاله را فراموش کردید سریعا پارچه ها و لباس ها به خشک شویی ها بسپارید.

استفاده از الکل ایزوپروپیل برای ترمیم لکه وایتکس

الکل ایزوپروپیل یک نوع الکل ضد باکتری می باشد که معمولا ترمیم لکه وایتکس استفاده می شود. روش استفاده از آن به این گونه است که مقدار کمی از الکل را با دستمال یا پنبه ترکیب می کنیم و بعد پنبه یا دستمال آغشته به الکل ایزوپروپیل را روی پارچه ، شلوار یا لباسی که با وایتکس تماس داشته می کشیم. بعد از مدتی که این کار را انجام بدهید رنگ قسمت های سفید به حالت اول خود برمیگردند

این مقاله رو از دست نده!>>>
چگونه رنگ شلوار جین را تغییر دهیم؟

آیا پاک کردن لکه وایتکس روی شلوار جین ممکن است؟

در جواب این سوال باید بگوییم بله حتما با استفاده از روش های بالا که توضیح دادیم امکان پاک کردن لکه های وایتکس وجود دارد.

از بین بردن لکه وایتکس روی لباس رنگی

از بین بردن لکه وایتکس از روی انواع لباس‌ها با ترفندهای مختلفی انجام می‌شود. درصورتی‌که ترکیب مورداستفاده در بافت لباس از الیاف خاص یا نایلون باشد، پس از مدتی رنگ سفیدی را روی آن مشاهده می‌کنید. این تا حد زیادی بستگی به ترکیب رنگ و واکنش شیمیایی وایتکس به‌عنوان یک سفیدکننده هم خواهد داشت. موضوع مهم در مورداستفاده از ترکیبات متداولی که احتمالاً می‌بینید این است که همه آن‌ها روی همه رنگ پارچه‌ها و بافت‌ها جواب نمی‌دهند. ضمن این که رنگ مورداستفاده برای ساخت و نساجی لباس نیز مهم است.

اول: آیا لکه کاملاً جدید است یا ماه‌ها است که روی کالای شما باقی‌مانده است؟ برای لکه‌های تازه، فوراً با شستشوی لکه با آب و ریختن آن در محل شستشو اقدام کنید. برای لکه‌های قدیمی، قبل از شستن لباس، آنها را با یک لکه بردار از قبل درمان کنید. سعی کنید از خشک‌شدن لباس‌های لکه‌دار قبل از پاک‌شدن همه لک‌ها اجتناب کنید. در مورد لکه‌های خیس رفع بسیار آسان‌تر است.

از بین بردن لکه وایتکس روی لباس طوسی

می‌توانید برای از بین بردن لکه وایتکس روی لباس‌های رنگ طوسی از ترکیب الکل استفاده کنید. یک پوش پاک‌کن را با مقداری الکل ترکیب کرده و سپس آن را به‌آرامی روی نواحی لکه بمالید. دقت کنید که رنگ اصلی لباس حالا نمایان می‌شود. قسمت رنگی، به باید به قسمت سفید برسد. در نهایت این اتفاق باعث می‌شود که ترکیب الکل با رنگ لباس و همین‌طور بافت وایتکس واکنش شیمیایی ایجاد کند.

فراموش نکنید که لباس‌های طوسی درست مانند سفید آسیب‌پذیر هستند، همین‌طور به‌راحتی شما می‌توانید با ترکیب جوش شیرین بیشتر لکه‌های موجود از جمله لکه سفید وایتکس را از بین ببرید. البته درصورتی‌که رنگ لباس ثابت‌تر باشد، این کار آسان خواهد بود.

از بین بردن لکه وایتکس با قهوه

همواره از ما در کیمیا نساجین در مورد نحوه از بین بردن لکه وایتکس با قهوه سوال می‌شود. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که اصلاً راهی برای انجام این کار وجود ندارد. در واقع اگر وایتکس روی لباس شما ریخته شد است، ساختار کافئین هیچ تأثیری روی آن نمی‌گذارد. حتی از نمونه‌های خاص هم استفاده کنید، در نهایت تأثیری را مشاهده نمی‌کنید. برای از بین بردن لکه‌ها می‌توانید از ترکیباتی مانند الکل، جوش و یا رنگ‌کردن استفاده کنید. بخصوص در لباس‌های جین این تکنیک‌ها آثار خوبی نخواهند داشت.

چه‌بسا در برخی موارد دیده شده است که جای لکه قهوه و وایتکس با هم ترکیب شده و افتضاح بزرگ‌تری را به بار آورده است که قطعاً دوست ندارید در مورد لباس خود، آن را تصور کنید.

از بین بردن لکه وایتکس روی لباس سبز

همین‌طور به جهت از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس‌های سبز و رنگ‌های روشن، می‌توانید از روشی که در ادامه در مورد آن صحبت می‌کنیم استفاده کنید که البته روی بیشتر رنگ‌های طیف روشن نیز جواب می‌دهد. موضوع مهم در این مورد این است که حتماً باید از قبل، آن را روی یک‌تکه پارچه مشابه لباس اصلی تست کنید. به‌هرحال این روش‌ها در مقالات ذکر شده است و صرفاً نمی‌تواند نشان‌دهنده نتیجه باشد.

بهترین راه برای از بین بردن لکه‌های ناشی از لباس‌های دیگر این است که لباس‌های لکه‌دار را در محلولی از مواد شوینده لباسشویی و آب خیس کنید. اگر این کار ناموفق بود، سعی کنید از یک لکه بر طبیعی مانند سرکه استفاده کنید. در موارد شدید، ممکن است نیاز به استفاده از سفیدکننده یا یک محصول تجاری برای از بین بردن کامل لکه رنگ داشته باشید.

لکه وایتکس روی لباس روشن

به‌طورکلی استانداردترین راه برای از بین بردن لکه‌های رنگی از لباس سفید و از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس روشن بر اساس منابعی که ما بررسی و مطالعه کردیم؛ استفاده از روش سرکه و اجازه‌دادن به اسید استیک موجود در سرکه لکه رنگ را از بین برده و از روی لباس سفید پاک کند. اگر این کار جواب نمی‌دهد یا می‌خواهید نتیجه سریع‌تری داشته باشید، می‌توانید از روش سفیدکننده یا روش پراکسید هیدروژن روی لباس‌های سفید نیز استفاده کنید.

انتقال رنگ از لباس‌های سفید بسیار آسان‌تر از لباس‌های رنگی است، زیرا لازم نیست نگران باشید که محصول تمیزکننده‌تان به رنگ اصلی لباس آسیب می‌زند. دقت کنید که در این موارد، اولین مسئله تست است، پس اگر قصد استفاده از روش‌های از بین بردن لکه وایتکس روی انواع لباس را دارید، می‌توانید از هرکدام از این تکنیک‌ها استفاده کنید. در نهایت فرم رنگ‌هایی که در البسه استفاده می‌شود، نمی‌تواند تفاوت زیادی روی صورت‌مسئله بگذارد.

از بین بردن لکه وایتکس روی لباس آبی

بر روی لباس‌های آبی، می‌توانید از روش رنگ‌کردن هم استفاده کنید. رنگ‌کردن لباس آبی بر اساس تناژ رنگ مورداستفاده انجام می‌شود. در این مورد اگر واقعاً اصرار به انجام کار دارید، می‌توانید از شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند کمک بگیرید یا از طریق نرم‌افزارها، کد رنگ لباس خود را پیدا کنید. به همین منوال، امکان استفاده از ترکیبات رنگ شیمایی برای از بین بردن لکه وایتکس روی لباس آبی وجود دارد.

ابتدا، اطمینان حاصل کنید که برچسب مراقبت از لباس‌های جدید را مطالعه کرده‌اید. حتی می‌توانید این کار را قبل از خرید لباس انجام دهید و از خرید لباس‌هایی با رنگ‌های ارزان خودداری کنید! از لباس‌هایی که برچسب‌هایی مانند «از مواد شوینده استفاده نکنید»، «قبل از پوشیدن بشویید» یا «رنگ ممکن است شستشو شود» اجتناب کنید.

اگر لباس‌هایی با این برچسب‌هایی دارید که روی آن‌ها توضیحاتی در مورد نحوه شستشو و ترکیب رنگ و یا مواد شوینده ذکر شده است، در این مورد ریسک نکنید، اگر فرصت دارید، آنها را کنار بگذارید و جداگانه بشویید.

دوم، در صورت امکان از آب سرد در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. آب داغ الیاف را در بسیاری از انواع پارچه باز می‌کند و حتی رنگ بیشتری را در آب آزاد می‌کند. آب سرد به همین ترتیب الیاف را شل نمی‌کند.

نکته حرفه‌ای دیگری که می‌توانید روی تمام لباس‌های جدیدی که می‌خرید امتحان کنید این است که قبل از قراردادن لباس جدید در شستشو با لباس‌های دیگر، تست ثبات رنگ را انجام دهید. از یک‌روی دیگر، یکی از نکات کلیدی در مورداستفاده از وایتکس برای لباس‌ها این است که می‌توانید آن را با درصد معینی از آب یا هر نوع محلول دیگر ترکیب کنید تا جلوی آسیب به سایر پارچه‌ها و یا بافت رنگ را بگیرید.

این مقاله رو از دست نده!>>>
مرکز فروش شلوار لی در تبریز + قیمت

چگونه لکه وایتکس را از روی لباس مشکی پاک کنیم؟

روی لباس‌های مشکی، از بین بردن لکه پروسه‌ای سخت‌تر و پیچیده‌تر است. البته مطابق بخش‌های قبلی آموزش، باز هم می‌توانید از رنگ‌کردن استفاده کنید. جوش شیرین هم گزینه استاندارد و مناسب دیگری است که قابل بهره‌گیری خواهد بود. رنگ‌های مشکی مستعد آسیب‌های زیادی هستند، به‌راحتی رنگ می‌دهند و همین‌طور لکه‌های سفید روی آن‌ها باقی می‌ماند. این موضوع باعث می‌شود که مردم بیشتر در مورد نحوه لکه‌گیری آن‌ها تحقیق کنند و به دنبال راهکارهایی برای رفع‌ورجوع آن باشند.

درصورتی‌که می‌خواهید با الکل لکه را پاک کنید، به نمونه ایزوپروپیل آن نیاز خواهید داشت. پنبه را الکلی کرده و سپس آن را از داخل لکه به بیرون بکشید و حالت خروجی ایجاد کنید. با این کار ممکن است ترکیب رنگ به هم بخورد. البته این که چه مدت از این لکه گذشته است نیز مسئله‌ای اساسی خواهد بود. در مورد ماده‌های دیگر هم باید بااحتیاط عمل کنید، چون جنس پارچه‌ها با هم متفاوت است و هرکدام از آن‌ها یک ساختار دارند.

بهترین راه برای از بین بردن لکه‌های رنگ از اکثر انواع پارچه، استفاده از روش سرکه‌ای است که قبلاً در این مقاله توضیح داده شد. در بیشتر مواقع، سرکه به رنگ اصلی لباس آسیب نمی‌رساند، هیچ ماده شیمیایی خطرناکی ندارد و هزینه آن بسیار کم است!

دارای توانایی قوی برای از بین بردن بسیاری از لکه‌ها از لباس‌های رنگی بدون آسیب رساندن به رنگ اصلی است. البته مواد و ترکیبات شیمایی زیادی نیز در بازار نساجی عرضه می‌شوند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، برخی از این نمونه‌ها که در حوزه‌های تجاری، توسط کارخانه‌ها درست مانند قوطی‌های اسپری تولید می‌شود، می‌تواند لکه‌های چمن، چربی، غذا، رنگ و کثیفی را کنترل کند. ازآنجایی‌که در آن از سفیدکننده کلر استفاده نمی‌شود، بلکه بیشتر حاوی پراکسید هیدروژن است، این محصول به‌خوبی روی پارچه‌های رنگی کار می‌کند.

از بین بردن لکه وایتکس روی لباس صورتی

درصورتی‌که یک لباس صورتی دارید و قصد از بین بردن لکه وایتکس از روی آن را داشته و به دنبال یک روش کم‌ریسک برای رفع‌ورجوع آن هستید، می‌توانید از تکنیک زیر استفاده کنید:

پراکسید هیدروژن می‌تواند لکه‌های رنگی بیشتر لباس‌ها را در چند دقیقه از بین ببرد. به‌عنوان یک واقعیت جالب، بسیاری از انواع خمیردندان حاوی پراکسید هیدروژن هستند، به این معنی که اغلب می‌توانید با مالیدن خمیردندان روی آن، خونریزی کوچک رنگی را از بین ببرید!

این روش روی لباس‌های سفیدی که دارای لکه‌های رنگی هستند، بهترین کارایی را دارد. می‌توانید از پراکسید هیدروژن روی برخی از لباس‌های رنگی استفاده کنید، اما مطمئن شوید که ابتدا لباس را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که پراکسید لباس را سفید نمی‌کند. برای انجام این کار، چند قطره پراکسید را روی درز پنهان لباس بریزید، پنج دقیقه صبر کنید و ببینید آیا سفیدشدن رخ می‌دهد یا خیر.

 1. ابتدا چهار فنجان آب و چهار فنجان پراکسید هیدروژن را در یک سطل اندازه بگیرید. شما فقط به نسبت مساوی آب و پراکسید نیاز دارید، بنابراین بسته به‌اندازه لباس خود می‌توانید مقدار بیشتری از محلول تهیه کنید.
 2. سپس لباس‌های لکه‌دار را به مدت نیم ساعت خیس کنید.
 3. آن را زیر آب خنک بشویید.
 4. اگر تغییر رنگی باقی نماند، ادامه دهید و لباس را با استفاده از مواد شوینده معمولی بشویید.

از بین بردن لکه وایتکس با جوش شیرین

جوش شیرین یکی دیگر از راه‌حل‌های استاندارد برای از بین بردن لکه‌های رنگ از لباس‌های ساخته شده از یک محصول ارزان‌قیمت است. این روش بیشتر طول می‌کشد و ممکن است به انجام و تکرار مکرر نیاز داشته باشد. به همین دلیل، ممکن است بخواهید از آن به‌عنوان یک پیش‌درمان برای از بین بردن و جلوگیری از پخش برای لکه‌های رنگی استفاده کنید و سپس از یک روش ثانویه بعد از آن استفاده کنید.

 1. ابتدا خمیر غلیظی از جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کنید. به طور معمول شما به حدود ۶ قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک‌سوم یک فنجان آب گرم نیاز دارید.
 2. از انگشتان خود برای صاف‌کردن خمیر روی ناحیه انتقال رنگ استفاده کنید.
 3. بگذارید لباس بماند تا جوش شیرین خشک و خرد شود.
 4. خرده‌های شل جوش شیرین را با برس پاک کنید و سپس لباس را با استفاده از مواد شوینده معمولی از بین ببرید.
 5. لباس را در خشک‌کن قرار ندهید. در عوض، آن را آویزان کنید تا در هوا خشک شود و بررسی کنید که آیا تغییر رنگی باقی‌مانده است.

همان‌طور که می‌بینید، یادگیری نحوه پاک‌کردن لکه از لباس‌های رنگی آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد سخت نیست. شما می‌توانید از روش‌های مختلف برای از بین بردن لکه وایتکس استفاده کنید، نکته مهم این است که وضع را از چیزی که هست بدتر نکنید. متأسفانه وایتکس‌ها و مواد جرم‌گیر و شوینده با برخی پارچه‌ها واکنش‌های خاص شیمیایی خواهند داشت که نتیجه‌اش چیزی جز برهم‌خوردن رنگ نخواهد شد.

از بین بردن لکه وایتکس روی لباس سرمه‌ای

جالب است بدانید که از ریواس خشک و تر برای از بین بردن لکه وایتکس روی لباس‌های رنگی استفاده می‌شود. یکی از ترکیبات رنگی سختی که به طبع در اثر استفاده از وایتکس ممکن است دچار مشکل شود، سرمه‌ای است، می‌توانید البته از روش‌های مختلفی که در اینترنت موجود است استفاده کنید، اما ما سعی می‌کنیم که راهکارهای عملیاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

 • ½ قابلمه بزرگ را با آب پر کنید، ساقه‌های ریواس را اضافه کنید و ۲۰ دقیقه بجوشانید.
 • ساقه‌ها را بردارید و قابلمه را از روی حرارت بردارید.
 • لباس خود را در آب ریواس خیس کنید تا لکه از بین برود.
 • اقلام خود را به طور معمول بشویید تا آثار ریواس از بین برود.

اغلب می‌توانید لکه‌های رنگی را با مالیدن مواد شوینده لباس روی لکه و باقی‌ماندن لباس در مواد شوینده و آب به‌سرعت از بین ببرید. همچنین می‌توانید از سرکه، آب‌لیمو یا جوش شیرین برای پاک‌کردن لکه‌های رنگی از روی لباس استفاده کنید. بهترین راه برای از بین بردن لکه‌های رنگی از لباس‌های سفید استفاده از سفیدکننده یا پراکسید هیدروژن است.

درصورتی‌که درگیر یک لکه شدید و مشخص روی لباس خود هستید، دستمال مرطوب می‌تواند به‌سرعت برخی از لکه‌های رنگ را از بین ببرد. برای جلوگیری از لکه‌های رنگی روی لباس‌هایتان، قبل از اینکه لباس‌های جدید را با لباس‌های قدیمی مخلوط کنید، آزمایش رنگی روی لباس‌های جدید انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
خدمات سنگشویی تنها به صورت عمده ارائه میشود