پارچه سنگ شور چیست ؟

پارچه های سنگ شور همان پارچه های جین هستند که به اصطلاح بعد از ساخته شدن و گذر از فرآیند سنگ شویی تبدیل به شلوار های ( لی ) می شوند.
در این مقاله قصد داریم تا بیشتر در مورد این پارچه به شما توضیح بدهیم و اطلاعاتی همچون روش سنگ شویی در منزل و ویژگی های این نوع پارچه را به شما توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

تاریخچه پارچه جین چیست ؟

پارچه جین در قرن ۱۵ کشف شد ، اما تا قرن ۱۹ از آن استفاده نمی شد. اولین بار که پارچه های جین در معدن مورد استفاده قرار گرفتند و دلیل آن نیز این بود که کارگر های معدن از آن جایی که کار بسیار سنگینی داشتند و فشار زیادی به آن ها و لباس های آن ها میامد ، مجبور بودند هر هفته لباس های پاره خود را دور انداخته و لباس جدید تهیه کنند.
همین امر باعث شد تا آن ها دست به اعتراضات بزنند و بگویند که پارچه قوی تری در اختیار آن ها قرار دهند زیرا لباس های آن خیلی زود پاره شده و آن ها مجبورند خودشان لباس جدید تهیه کنند.
این اعتراضات آن قدر زیاد بود که دولت ها مجبور به فکر در مورد اینکه چه پارچه ای استحکام و دوام بالایی داشته باشد ، افتادند.
این چنین شد که برای اولین بار پارچه جین در ایتالیا تولید شد و آمریکا اولین وارد کننده پارچه جین برای کارگران معدن شد.
و اما پس از سالها مردم نیز از این شلوار ها و لباس های حمایت کردند و آن ها نیز پارچه های جین را تهیه کردند و مدتی بعد پارچه جین پر استفاده ترین پارچه در جهان شد و هم اکنون هر سال نوع جدیدی از آن معرفی شده و مردم جهان از آن حمایت می کنند.

چرا پارچه جین را سنگ شویی می کنند ؟

پارچه های جین به صورت طبیعی بسیار ضخیم هستند به طوری که قبل از فرآیند سنگ شویی هیج جوره قابل استفاده نیست. بنابراین ما مجبوریم تا پارچه های جین را سنگ شویی کنیم تا به مقدار لازم نازک شده و بتوان از آن ها استفاده کرد.
البته در تابستان و زمستان میزان ضخیم بودن پارچه جین فرق می کند ، برای مثال : در زمستان پارچه های جین را نسبتا ضخیم تر می سازند تا سرمای زمستان مصرف کننده را اذیت کنند و همچنین در تابستان نیز پارچه های جین را نازک تر می سازند تا گرمای تابستان باعث بالا رفتن دمای بدن فرد مصرف کننده نشود.

این مقاله رو از دست نده!>>>
زاپ چیست؟ ⭐ زاپ شلوار چیست؟

پارچه کتان سنگشور

کتان یکی از منسوجات اصلی صنعت مد است. هر کمد احتمالاً درصد زیادی از اقلام کتان را در خود جای می دهد، چه کتان ساده، چه کتان رنگ شده یا مخلوط کتان. کتان یک الیاف طبیعی مشتق شده از گیاهان پنبه است که استفاده از آن به هزاره پنجم قبل از میلاد برمی گردد. این پارچه قدمت بسیار طولانی دارد و در قدیم نیز بسیار از آن استفاده می‌شده.

اما به تازگی در جهان پارچه کتان سنگشور نیز ارائه می‌شود که آن نیز بسیار جذاب است و زیبا. پارچه کتان سنگشور دیگر طرح ساده ندارد و در آن میتوانید حالت های سایه روشن که در پارچه های جین نیز مشاهده می‌شود، ببینید.

شرکت کیمیا نساجین یکی از بزرگترنی ارائه کننده های پارچه جین و همچنین پارچه کتان سنگشور می‌باشد. برای خرید و یا اطلاعات بیشتر با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید.

فرآیند سنگ شویی چگونه است ؟

و اما پس از توضیحات بالا احتمالا برای شما عزیزان سوال شده که فرآیند سنگ شویی چگونه است ؟
در جواب باید بگوییم که شرکت های نساجی پس از دریافت پارچه جین مورد نظر آن را باید با سنگ های مختلفی در ماشین لباس شویی های صنعتی و بزرگ ترکیب کنند.
در این مرحله پارچه جین پس از ترکیب شدن با سنگ های به اصطلاح کوفته می شود و به مقدار لازم ( با توجه به فصلی که در آن هستیم ) نازک می شود.
سپس نیرو های انسانی با سنگ پومیس روی شلوار را محکم می کشند تا حالت های سایه روشن روی آن ایجاد بشود و ظاهر اصلی شلوار را بگیرد.

روش سنگ شویی در خانه

اگر کلفتی شلوار جین خود شما را اذیت می کند یا حالت های سنگ شور را روی خود ندارد شما می توانید با چند مرحله به راحتی شلوار خود را سنگ شور کنید و آن را به یک شلوار نو تبدیل کنید.
در مرحله اول سطل یا تشتی را آماده کرده و با آب سرد آن را پر کنید و مقداری نمک به آن اضافه کنید سپس شلوار جین مورد نظر خود را درون آن قرار دهید بطوری که محلول آب و نمک روی شلوار جین را کامل بپوشاند.
به مدت دو روز صبر کنید تا شلوار مورد نظر داخل محلول بماند. بعد از دو روز با استفاده از سنگ پا که با مواد شوینده ترکیب شده محکم روی قسمت های مورد نظر بکشید.
به همین راحتی شلوار شما سنگ شور شد !

این مقاله رو از دست نده!>>>
7 عوارض اسید استیک ⚠ اسید استیک چقدر خطرناک است؟

روش دیگری بغیر از سنگ شویی برای نازک تر کردن پارچه جین وجود دارد ؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که آیا روش دیگری برای رسیدن به پارچه جین به جز روش سنگ شویی وجود دارد ؟
در جواب این سوال باید بگوییم بله !
دو روش دیگر به نام های آنزیم شویی و اسید شویی وجود دارد که در هر دو مورد پارچه جین به دست آمده هیچ فرقی با جین سنگ شور شده ندارد و فقط روش آن فرق می کند

آنزیم شویی چگونه است ؟

آنزیم شویی با نوعی سلول زنده انجام می شود که می تواند برخی از الیاف پارچه را بشکند و به پارچه جلوه خاصی از لباس را بدهد. آنزیم شویی جین با روشی نرم انجام می شود و برای جین نیلی نیز مفید است.

آنزیم شویی می تواند در ظاهر با کنتر است آبی و سفید جلوه زیبا تر و بهتری نسبت به سنگ شویی داشته باشد اما آن چنان فرقی با سنگ شویی ندارد.

با این حال ، آنزیم شویی به نسبت سنگ شویی در هزینه برتر است.

تفاوت اسید شویی با سنگ شویی در است ؟

با اینکه ظاهر جین سنگ شور شده و اسید شور شده خیلی به یکدیگر شبیه اند، اما فرآیند تولید جین ها با یکدیگر متفاوت است. در اسید شویی، پارچه جین را همراه با سنگ پومیس و کلر داخل ماشین لباس شویی صنعتی بزرگ قرار می گیرد. در روش اسید شویی، فشار کمتری به جین مورد نظر می آید. همچنین ظاهر جین اسید شور شده، رنگ‌ پریده‌ تر از جین سنگ شور شده می باشد چون ماده شیمیایی کاربردی آن کلر است.

البته باید بگوییم که استفاده از کلر در این فرآیند هیچ آسیبی به شما نخواهد رساند و فقط رنگ آن را عوض می کند و در کل جای نگرانی نیست.

بزرگترین مرکز سنگ شویی در ایران کجاست ؟

یکی از بزرگترین و مورد اعتماد ترین مراکز سنگ شویی در کشور شرکت بزرگ کیمیا نساجین می باشد که با سالها تجربه و قرار دادن علایق مردم در اولویت کار خود مشغول به کار است. شما به راحتی می‌توانید خرید پارچه لی سنگشور را انجام دهید شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در این مورد و یا مشاوره خط تولید سنگ شویی با شماره تماسی که در صفحه نخست سایت قرار دارد تماس بگیرید.
آدرس شماره تماس ( خانه )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
خدمات سنگشویی تنها به صورت عمده ارائه میشود